Reklama

Koronawirus w zakładach Cegielskiego: "Nie wstrzymujemy produkcji"

fot. By Jacek rybak - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47702749
fot. By Jacek rybak - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47702749

Już w poniedziałek informowaliśmy, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników trzeba było wysłać na kwarantannę 49 osób.

Jak informuje Katarzyna Stepczyńska z H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych, zakład nie wstrzymuje produkcji. - Działamy dalej dostosowując się do obecnej sytuacji. W trosce o pracowników wprowadziliśmy dodatkowe obostrzenia zachowując wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa - mówi Małgorzata Rogalewicz , p.o. prezesa zarządu.

Na kwarantannie znajduje się 20 pracowników zakładu oraz ich bliscy. - Pozostałych 29 pracowników nie miało bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną i zostało objęte nadzorem epidemiologicznym. Rygorystyczne stosowanie się do zaleceń sanitarnych na terenie fabryki oraz natychmiastowa reakcja, pozwoliła spółce na kontynuowanie funkcjonowania, w dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Poszczególne wydziały produkcyjne z zachowaniem środków bezpieczeństwa pracują zgodnie z planowanym czasem pracy - dodaje.

Nie jest wykluczone, że obecna sytuacja wpłynie na terminowość dostaw z zakładu. - Biorąc pod uwagę zobowiązania spółki, dokładamy wszelkich starań by nie zawieść zarówno naszych klientów jak i pasażerów, którzy oczekują na dostawy nowego taboru. Zakładamy, że podjęte działania zminimalizują opóźnienia spowodowane zaburzeniami produkcji związanymi z pandemią COVID-19.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro