Reklama

Hulajnogi elektryczne na minuty w podpoznańskiej miejscowości

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Miały zadebiutować we wtorek, ale start trzeba było opóźnić.

Nie tylko w Poznaniu można korzystać z wypożyczalni hulajnóg na minuty. Od 2 czerwca z takiego środka transportu mieli też korzystać mieszkańcy Swarzędza. Na wejście do tego podpoznańskiego miasta zdecydowała się firma blinkee.city.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Hulajnogi stanowią idealne uzupełnienie oferty transportu publicznego, szczególnie teraz, gdy wracamy do zakładów pracy, a pewne ograniczenia w komunikacji miejskiej muszą pozostać. W ten sposób Swarzędz znajdzie się w grupie ponad 30 miast w Polsce w sieci blinkee.city - wyjaśnia firma. Docelowo ma się tu pojawić 100 hulajnóg.

- Są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce - elektryczny oraz intuicyjny. Korzystać z usługi wypożyczenia elektrycznych hulajnóg będą mogły osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikacje i zaakceptują regulamin. Warunkiem jest też posiadanie karty płatniczej - dodaje.

W dobie pandemii firma zapewnia, że dezynfekuje hulajnogi na bieżąco. Mimo wszystko zalecane jest stosowanie rękawiczek jednorazowych, gdy korzysta się z takiej hulajnogi.

Choć hulajnogi miały się pojawić w Swarzędzu we wtorek, już wiadomo, że dziś to nie nastąpi. - Z przyczyn niezależnych od blinkee.city start elektrycznych hulajnóg jest opóźniony - poinformowała nas firma. Nie podano jeszcze cennika dla Swarzędza. W Poznaniu wypożyczenie hulajnogi kosztuje 1,5 zł, a każda minuta jazdy to około 50 groszy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro