Reklama

Skup butelek na Franowie ponownie otwarty. W 8 miesięcy oddano tu prawie milion butelek

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Punkt otwarto w sierpniu ubiegłego roku, ale ze względu na pandemię tymczasowo go zamknięto.

Co istotne, punkt przyjmuje butelki zwrotne wszystkich producentów. Przez 8 miesięcy funkcjonowania cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Zwrócono tu prawie milion butelek. Skup właśnie ponownie się otworzył.

Tak jak dotychczas skup działa na parkingu przy CH M1 na Franowie. - Będzie otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 16.00 oraz w soboty w godzinach 9.00 - 13.00, z zachowaniem środków ostrożności związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. Każdy, kto zechce zwrócić butelki zwrotne będzie proszony o założenie maseczki ochronnej i rękawiczek, a pracownik skupu będzie obsługiwał wyłącznie po jednej osobie w tym samym momencie. Obowiązuje też limit dobowy butelek zwracanych przez jedną osobę: 100 sztuk - wyjaśnia Kompania Piwowarska.

Skup przyjmuje butelki zwrotne wszystkich producentów. Te po trunkach Kompanii Piwowarskiej wyceniono na 50 groszy za sztukę, a pozostałe na 30 gr za sztukę.

Szklane butelki to najbardziej ekologiczne opakowanie piwa. W ciągu roku butelka zwrotna 4 razy wraca na rynek, w ciągu dwóch lat 9 razy. Gdyby zwrotność butelek była większa, ich żywotność byłaby dłuższa - jedna butelka mogłaby być wykorzystywana ponownie nawet 20 razy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
36.98 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro