Reklama

Drzewa jak z horroru znów na Ratajach

fot. Teresa / WTK

Powtarza się sytuacja sprzed roku.

- Na osiedlu Jagiellońskim, na wysokości przystanku os. Piastowskie, znowu sa namiotniki. Zniszczyły wszytkie drzewa tego gatunku. Osiedle nie podejmuje interwencji. Dziś te robaczki doszły juz do chodnika - pisze Teresa, widz WTK.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

W ubiegłym roku, także na początku czerwca, namiotniki pojawiły się na drzewach m.in. w rejonie ulicy Zamnhofa, a więc w tej samej okolicy co obecnie. Na zlecenie spółdzielni Osiedle Młodych prowadzono tu oprysk drzew, na których pojawiły się owady. Czekamy na informację ze spółdzielni czy i w tym roku prowadzony będzie oprysk.

Namiotniki to drobne motyle. Tworzą pajęczynę, by chronić swoje larwy i miejsce żerowania. Niestety drzewa, na których się pojawiają szybko "tracą" liście, bo larwy je zjadają.

  • Aktualizacja
    wtorek, 2.06.2020 r., godz. 12.16
    Aktualizacja
    wtorek, 2.06.2020 r., godz. 12.16
    Jak poinformowała nas Julia Tritt z SM Osiedle Młodych, drzewa, na których pojawiły się namiotniki, nie rosną na terenie podlegającym spółdzielni. W związku z tym spółdzielnia poinformuje o sytuacji miejskich urzędników.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro