Reklama
Reklama

Wtargnął do domu seniorki i groził jej bronią

fot. KPP Grodzisk Wielkopolski
fot. KPP Grodzisk Wielkopolski

57-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z kamienic przy ul. Kolejowej w Grodzisku Wielkopolskim nieznany mężczyzna przedmiotem przypominającym broń grozi starszej kobiecie oraz jej opiekunowi.

Skierowani na miejsce policjanci natychmiast obezwładnili mężczyznę i zabezpieczyli podejrzany przedmiot. Okazało się, że jest to broń czarno-prochowa. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło u mężczyzny prawie 3 promile. Podczas czynności przeszukania w miejscu zamieszkania osoby podejrzanej funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kolejne elementy przypominające broń wraz z amunicją. Wszystkie zabezpieczone przedmioty w najbliższym czasie zostaną poddane dalszym i szerszym badaniom specjalistycznym z zakresu balistyki - relacjonuje kom. Kamil Sikorski, oficer prasowy policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Osoby poszkodowane złożyły w grodziskiej jednostce Policji prawne zawiadomienie, które pozwoliło na postawienie 57-latkowi zarzutów naruszenia miru domowego oraz gróźb karalnych. Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim mając na względzie całość zebranego materiału dowodowego wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt - dodaje.

Sąd przychylił się do złożonego wniosku stosując wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro