Reklama

Pracownik H. Cegielski - FPS zakażony koronawirusem. 49 osób trafiło na kwarantannę

fot. By Jacek rybak - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47702749
fot. By Jacek rybak - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47702749

U jednego z pracowników H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Informacje o zakażeniu jednego z pracowników spółki docierały do nas już w weekend. W poniedziałek udało nam się je potwierdzić - chodzi o 29-latka zatrudnionego w dziale administracyjnym firmy. Mężczyzna czuje się dobrze i przebywa w domu.

- W sumie na kwarantannę trafiło 49 osób - to współpracownicy zakażonego i ich domownicy - przekazała nam Cyryla Staszewska z poznańskiego Sanepidu.

Wkrótce osoby mające bezpośredni kontakt z zakażonym zostaną poddane testom na obecność koronawirusa.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektoratem Sanitarnym. Bezpośrednio po otrzymaniu informacji w trybie natychmiastowym podjęto środki zapobiegawcze uniemożliwiające dalsze potencjalne zakażenie kolejnych osób. Funkcjonowanie Spółki dostosowano do obecnej sytuacji. Stanowiska pracy poddano dodatkowej dezynfekcji, w tym powierzchni produkcyjnych i socjalnych. Jednocześnie Spółka w trosce o pracowników w ciągu ostatnich miesięcy odpowiedzialnie zachowywała zasady i zalecenia sanitarne oraz wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa na terenie zakładu pracy. Pracownik czuje się dobrze i nie jest hospitalizowany. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco - przekazała nam Katarzyna Stepczyńska, kierownik sekcji handlu i marketingu H. Cegielski - FPS.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro