Reklama
Reklama

Uczniowie klas 1-3 mogą od poniedziałku wrócić do poznańskich szkół

fot. UMP

Z ankiet rozesłanych do rodziców wynika, że do szkoły pójdzie w poniedziałek około 5% dzieci.

Poznańskie szkoły podstawowe od poniedziałku będą zapewniać opiekę uczniom klas 1-3. - W trzech szkołach nie zgłoszono żadnego dziecka, 5 szkół ma zgłoszenia powyżej 10 proc., najwięcej dzieci - aż 24 proc. - zgłoszono w Poznańskiej Szkole Chóralnej - wyjaśniają miejscy urzędnicy. Szkoły mają w najbliższych dniach działać przeważnie w godzinach 7.00 - 16.30. Uczniowie będą spędzać czas w jednym pomieszczeniu - świetlicy lub sali dla klas 1-3. W każdej grupie może znajdować się maksymalnie 12 dzieci.

Nie wiadomo jeszcze co z wyżywieniem dla dzieci. W poznańskich szkołach podstawowych nie ma kuchni, a wyżywienie dostarczają do nich zewnętrzne firmy. - Uruchomienie stołówki zależeć będzie od liczby uczniów, którzy wrócą do szkoły oraz od możliwości firm współpracujących z daną placówką w zakresie przygotowywania obiadów.

Zarówno władze miasta, jak i dyrektorzy szkół zapewniają, że we wszystkich placówkach przestrzegane będą wszystkie zalecenia i wprowadzone zostały maksymalnie środki ostrożności. - Placówki będą miały wyznaczone strefy poruszania się i oznaczone miejsca dla dzieci, także na boisku szkolnym.

Dyrektorzy proszą rodziców o informowanie o stanie dziecka, a także o to, by nie przyprowadzać do szkoły dziecka chorego lub takiego, które miało kontakt z kimś kto np. odbywa kwarantannę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro