Reklama
Reklama

1 czerwca rusza rekrutacja na UAM: przez koronawirusa cały proces wydłużono

fot. UAM
fot. UAM

Kandydaci będą mieć więcej czasu na złożenie dokumentów na studia.

W poniedziałek wystartuje internetowa rekrutacja dla kandydatów na studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. - Pomimo epidemii, termin startu zapisów na studia nie został przesunięty, jednak sam proces rekrutacji zostanie wydłużony. Od 1 czerwca kandydaci będą mogli założyć konto oraz dokonać wyboru kierunku, który chcą studiować na UAM. Na wyniki matur w tym roku poczekamy jednak dłużej niż w poprzednich latach. Ogłoszenie wyników planowane jest na 11 sierpnia. Dopiero po tym terminie opublikowane zostaną listy rankingowe na wszystkich kierunkach UAM - wyjaśnia Przemysław Stanula z biura prasowego UAM.

Studenci będą w tym roku mieli do wyboru wiele nowych kierunków i specjalności. Wśród nowych kierunków można wymienić m.in. filologię skandynawską, Liberał Arts and Sciences, Sztukę pisania czy Tłumaczenie Ustne. W kierunki przekształcono też specjalności, które były dotąd realizowane na kierunku Filologia i cieszyły się dużym zainteresowaniem. To m.in. Filologia angielska - celtycka, Japonistyka, Sinologia, czy Filologia koreańska. Wśród nowych specjalności pojawiły się m.in.: filologia angielsko - chińska i lingwistyka kulturowa regionu azjatyckiego.

- Pośród nowych kierunków w tegorocznej rekrutacji znalazł się także anglojęzyczny European Legal Studies na WPiA UAM. Kierunek będzie różnił się od swojego odpowiednika w języku polskim, a dzięki możliwości wybierania przedmiotów fakultatywnych, studenci będą mogli zdecydować, w którą stronę chcą ukierunkować swoją wiedzę - dodaje Stanula.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro