Reklama
Reklama

Nigeryjczycy wyłudzali pieniądze od "zauroczonych" kobiet. Ofiary z całego kraju

fot. policja

Tylko od 7 samotnych kobiet, którym obiecywali wspólną przyszłość, wyłudzili w sumie 420 tysięcy złotych.

Sprawą zajmowali się policjanci z Komendy Stołecznej Policji oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Do zatrzymania dwóch obywateli Nigerii doszło natomiast na terenie Wrocławia. - Za pośrednictwem internetowych portali randkowych oszukiwali samotne kobiety wyłudzając od nich znaczne kwoty pieniędzy. Mężczyźni wprowadzali zauroczone nimi Polki w błąd, przedstawiali się m.in. za amerykańskich żołnierzy, lekarzy z Syrii czy pracowników platform wiertniczych i przekonywali pokrzywdzone kobiety do przekazywania pieniędzy pod pretekstem rychłego spotkania i wspólnej przyszłości - wyjaśniają funkcjonariusze.

Poszkodowanych zostało 7 kobiet na łączną kwotę 420 tysięcy złotych. - W trakcie przeszukania kilku mieszkań na terenie Wrocławia stołeczni policjanci, którym wsparcia udzielili funkcjonariusze straży granicznej z Jeleniej Góry, zabezpieczyli nośniki danych i dokumentację bankową, które mogą świadczyć o tym, że oszukanych w ten sposób kobiet może być znacznie więcej - dodają.

Choć nie wskazano skąd pochodzą oszukane kobiety, sprawa dotyczy całego kraju. Dlatego apelujemy do samotnych kobiet korzystających z portali randkowych o ostrożność i rozwagę. Takie oszustwa nie są niestety rzadkością, a oszuści wykorzystują łatwowierność swoich ofiar.

- Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty oszustwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledczy weryfikują zebrany materiał dowodowy, pod kątem ustalenia kolejnych pokrzywdzonych kobiet.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro