Reklama
Reklama

Skończyły się czasy taniego parkowania w centrum. Od poniedziałku Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu

fot. ZDM
fot. ZDM

1 dzień czerwca oznacza w tym roku duże zmiany dla osób parkujących w centrum Poznania.

Właśnie w poniedziałek zacznie obowiązywać Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania, która obejmie obszar Starego Miasta (centrum). Opłaty trzeba tu będzie uiszczać od 8.00 do 20.00 w dni robocze, a także od 8.00 do 18.00 w soboty. Będzie znacznie drożej niż dotychczas. Za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 7 złotych, za drugą 7,40, za trzecią 7,90, natomiast każda kolejna to 7 zł.

Równocześnie wprowadzone zostaną zmiany na Jeżycach w ramach SPP. Pierwsza godzina od poniedziałku będzie tu kosztować 3,50 zł, a kolejne odpowiednio: 4,20 zł (druga), 4,90 zł (trzecia). Każda kolejna godzina to koszt 3,50 zł. Tu strefa będzie obowiązywać w dni robocze od 8.00 do 18.00.

Spore zmiany czekają też mieszkańców posługujących się identyfikatorami. Będą one dostępne wyłącznie dla osób zameldowanych w danym sektorze ŚSPP lub SPP i płacących podatki w Poznaniu. Abonament miesięczny kosztuje 30 złotych. Równocześnie należy pamiętać, że od poniedziałku identyfikatory będą dostępne także dla użytkowników aut użyczonych, ale wyłącznie leasingowanych, kredytowanych oraz służbowych.

To nie koniec zmian. Od 1 lipca Śródmiejskie SPP zostanie rozszerzona o Jeżyce. W październiku natomiast strefa ma zacząć działać na Wildzie i Łazarzu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro