Błąd przesądził o wyniku. Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1

W meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na własnym boisku z Legią Warszawa.

Goście od początku chcieli przejąć inicjatywę, nie udało im się jednak zagrozić bramce Kolejorza. Piłkarzom obu zespołów trudno było odmówić woli walki - zacięte pojedynki toczyły się o każdą piłkę - brakowało jednak piłkarskiej jakości.

W 11. minucie w pole karne Legii dobrze zagrał Tiba, ale Puchacz nie trafił w bramkę rywali.

Bramka dla Legii padła w 17. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Lecha doszło do nieporozumienia pomiędzy Crnomarkoviciem i Van der Hartem, ten drugi piąstkując piłkę trafił w plecy kolegi, następnie futbolówka trafiła w poprzeczkę i spadł na nogę Pekharta, który posłał ją do siatki.

Po stracie gola Lech usiłował ruszyć do przodu, ale niewiele z tego wynikało - jeśli już udało się kontrastować akcję, to kończyły się one w okolicy pola karnego. Szansa nadeszła dopiero w 37. minucie: Tiba świetnie podał w pole karne, ale Żamaletdinow źle rozwiązał całą sytuację i piłka padła łupem Majeckiego.

Po zmianie stron mecz nie imponował poziomem. Lech atakował częściej niż przed przerwą, aktywny był Jóźwiak, ale Majecki pozostawał niepokonany.

W 56. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki Legii posłał Crnomarković, ale sędzia po analizie VAR dopatrzył się spalonego.

Chwilę później nastąpiła wymiana ciosów w zobu stron. Po strzale Antolicia z 16. metra piłka poszybowała tuż nad bramką Lecha. Chwilę później Majecki dobrze obronił strzał Marchiwńskiego, a po interwencji Martinsa piłka trafiła w poprzeczkę bramki Wojskowych. Wynik wciąż pozostawał jednak bez zmian.

W końcówce Legia szukała drugiej bramki, a Lech wyrównania, brakowało jednak okazji bramkowych. Blisko szczęścia byli Antolić czy Jóźwiak (ładne uderzenie z 16. metra), piłka nie chciała jednak wpaść do żadnej siatki.

Piłkę na 1:1 już w 94. minucie miał Puchacz, ale wychowanek Lech, dobijając po interwencji Majeckiego, nie zdołał wyrównać mając futbolówkę tuż przed bramką Legii.

Ostatecznie Lech przegrał z Wojskowymi. Ligowy klasyk przyniósł sporo walki, rozczarował jednak poziomem gry. W takich meczach o końcowym wyniku często decydują indywidualności i podobnie było teraz - niestety tym razem kluczowy okazał się błąd popełniony przez golkipera Kolejorza.

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Lech: Van der Hart - Butko, Satka, Crnomarković, Kostewicz, Puchacz, Muhar (Moder 75'), Tiba, Jóźwiak, Ramirez (Marchwiński 60'), Żamaletdinow (Gytkjaer 65')

Rezerwowi: Mleczko, Tomczyk, Gtykjaer, Moder, Letniowski, Skrzypczak, Skóras, Marchwiński, Kamiński

Legia: Majecki - Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk, Karbownik, Antolić, Martins (Slisz), Vesović, Gvilia (Cholewiak 74'), Luquinhas (Remy 90'), Pekhart

Rezerwowi: Muzyk, Rocha, Cholewiak, Sanogo, Pyrdoł, Astiz, Remy, Praszelik, Slisz

90
Puchacz! Wychowanek Lecha nie trafił w bramkę z metra!
70
20 minut do końca spotkania
56
Gola zdobył Crnomarković, wykorzystując dośrodkowanie w rzutu wolnego, czekamy na analizę VAR
56
Piłka w siatce Legii, ale sędzia pokazał spalonego!
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1. Bramka: Pekhart
44
Lech stara się przycisnąć w końcówce połowy
43
Kolejne dośrodkowanie w pole karne Legii, Majecki znów czujny
42
W końcu zaczął grać Lech, dośrodkowanie w pole karne Legii złapał jednak bramkarz
41
Małą gra Lecha w polu karnym Legii, zabrakło jednak ostatniego podania
40
Wieteska! Po strzale z kilku metrów legionisty piłka minęła słupek
39
Nie ma gola! Tym razem dobra interwencja Van der Harta po strzale głową, dobitka z metra okazała się niecelna
38
Będzie rzut rożny dla Legii
38
Dobre podanie Tiby w pole karne, ale Żamaletdinow źle przyjął piłkę i stracił futbolówkę
27
Świetne zagranie na lewą stronę do Kostewicza, Ukrainiec doszedł do piłki, ale nie zdołał celnie podać
25
Lechitom trudno odmówić woli walki, ale Legia na razie jest nieco lepsza piłkarsko
24
Akcja Legii, ale Pekhart był na spalonym
22
Celny strzał Vesovicia, ale Van der Hart pewnie złapał piłkę
21
21 minut za nami, Lech na razie nie stworzył sobie - poza niecelnym strzałem Puchacza - dobrej okazji
19
Trudno opisać słowami co zrobili zawodnicy Lecha przy bramce dla Legii
18
Dośrodkowanie Gvili w pole karne, nieporozumienie Crnomarkovicia i Van Der Harta, odbita przez bramkarza piłka trafiła do Pekharta, a ten posłał ją do siatki