Reklama

Dymisja ministra Szumowskiego? Polacy są w tej sprawie podzieleni

fot. By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81282015

Czy minister zdrowia powinien zostać zdymisjonowany?

Takie pytanie zadano uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl. 40,1 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak". 32,8 proc. pytanych jest przeciwko takiemu rozwiązaniu, a 27,1 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Dymisji Łukasza Szumowskiego domaga się opozycja, która zarzuca mu m.in. że jako wiceminister nauki nadzorujący Narodowe Centrum Badań i Rozwoju mógł mieć wpływ na przyznawanie dotacji dla spółki jego brata. Z kolei polityk twierdzi, że nie nadzorował wówczas NCBiR.

Głośno jest również o oświadczeniu majątkowym Szumowskiego, który wykazał zaledwie nieco ponad 1000 zł oszczędności - według opozycji przed wejściem do polityki większość majątku została przepisana na żonę. Według serwisu rp.pl państwo Szumowscy mają rozdzielność majątkową od 2008 roku.

Wątpliwości budzi ponadto sprawa zakupu maseczek za 5 mln zł - ostatecznie okazało się, że nie spełniają one norm, a w transakcji miał pośredniczyć instruktor narciarstwa, według "Gazety Wyborczej" znajomy ministra Szumowskiego i jego brata.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro