Reklama

Koleje Wielkopolskie kupią piętrowe składy? EN57 nie mają już być modernizowane

EN57 | fot. Koleje Wielkopolskie
EN57 | fot. Koleje Wielkopolskie

Piętrowe wagony miałyby poprawić sytuację w godzinach komunikacyjnego szczytu.

Jak opisuje rynek-kolejowy.pl, Poznańska Kolej Metropolitalna cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że w czasach przed pandemią dochodziło do sytuacji, w których do pociągów nie mieścili się wszyscy pasażerowie. Sytuacji nie poprawiają nawet stosunkowo długie Elfy2. Jednym z pomysłów na rozwiązanie tego problemu jest zakup piętrowych pojazdów, które w latach 90. często można było zobaczyć na torach w naszym regionie. Piętrowe pojazdy są o tyle korzystne, że nie tylko zabierają na pokład więcej pasażerów, ale też nie trzeba dla nich budować dłuższych peronów, jak byłoby to w przypadku tradycyjnych, dłuższych pociągów.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Równocześnie branżowy portal podaje, że Koleje Wielkopolskie nie chcą już modernizować pociągów EN57. - Ich czas już minął - powiedział w rozmowie z portalem Marek Nitkowski, wiceprezes KW.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro