Reklama
Reklama

Od dziś nie trzeba zasłaniać twarzy na świeżym powietrzu!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. mohamed_hassan / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. mohamed_hassan / pixabay.com

Są jednak warunki, o których trzeba pamiętać.

W sobotę weszły w życie zmiany związane ze znoszeniem kolejnych obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Podczas przebywania na świeżym powietrzu, a więc w trakcie spacerów, uprawiania sportu, plażowania czy drogi np. do sklepu nie musimy już zasłaniać twarzy. Twarz musimy zasłaniać na dworze jeśli znajdujemy się w miejscu, w którym nie możemy zachować 2-metrowego odstępu od innych ludzi, a więc np. na zatłoczonym chodniku.

Twarz musimy też zasłaniać niezmiennie w pojazdach komunikacji miejskiej, sklepach, kościołach, czy urzędach. W pracy nie musimy tego robić pod warunkiem, że nasz pracodawca zapewnia odpowiednie odległości między stanowiskami pracy.

Choć zniesienie nakazu noszenia maseczek na dworze dla wielu osób jest najważniejszą zmianą, która zaczęła obowiązywać w sobotę, zmian jest więcej. Od dziś nie obowiązują już limity osób w kościołach, sklepach, branży gastronomicznej, na targach, czy w punktach usługowych. Także od soboty można organizować zgromadzenia z limitem 150 osób. Uczestnicy muszą zachować oczywiście dystans lub zasłaniać twarze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro