Reklama
Reklama

W Wielkopolsce rośnie bezrobocie, mamy najnowsze dane!

fot. archiwum
fot. archiwum

W piątek Urząd Statystyczny w Poznaniu opublikował dane dotyczące bezrobocia w regionie w kwietniu.

Pandemia koronawirusa i problemy przedsiębiorców mają odzwierciedlenie w danych Urzędu Statystycznego. Z najnowszych informacji wynika, że w całym kraju odnotowano w kwietniu wzrost bezrobocia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu kwietnia br. wyniosła 3,3%, tj. o 0,2% więcej niż przed miesiącem i o 0,3% więcej niż przed rokiem. Nadal wskaźnik ten pozostawał najniższy w kraju. Średnia ogólnopolska w kwietniu br. kształtowała się na poziomie 5,8%, tj. o 0,4% wyżej niż w marcu i o 0,2% wyżej aniżeli przed rokiem - czytamy w opracowaniu poznańskiego Urzędu Statystycznego.

Gdzie bezrobocie w Wielkopolsce jest najwyższe? W kwietniu najgorzej pod tym względem było w powiatach konińskim (9,1% w kwietniu 2020/ 8,7% w kwietniu 2019), słupeckim (7,8% / 6,9%) i chodzieskim (7,7% / 6,3%). - Najniższą stopą wciąż wyróżniał się Poznań (1,4% wobec 1,3% w kwietniu ubiegłego roku) oraz powiaty poznański (1,4%, podobnie jak przed rokiem) i kępiński (1,9% wobec 1,8%).

Porównując kwiecień 2019 i kwiecień 2020 okazuje się, że bezrobocie wzrosło w 28 na 35 powiatów w Wielkopolsce. Największy przyrost bezrobotnych odnotowano w powiatach pleszewskim (o 1,5%) oraz chodzieskim (o 1,4%). O 0,1% bezrobocie obniżyło się w powiatach gostyńskim, szamotulskim i w Lesznie. - W porównaniu z marcem bieżącego roku wzrost stopy bezrobocia obserwowano we wszystkich powiatach (największy w czarnkowsko-trzcianeckim, międzychodzkim i słupeckim - po 0,6%).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro