Reklama
Reklama

Fotopułapka zarejestrowała watahę wilków (video)

fot. Nadleśnictwo Tuczno Lasy Państwowe / FB
fot. Nadleśnictwo Tuczno Lasy Państwowe / FB

Zwierzęta zarejestrowała kamera na terenie lasów Nadleśnictwa Tuczno.

Od dłuższego czasu pojawia się coraz więcej informacji o wilkach przebywających się na terenie Wielkopolski. Już wielokrotnie na łamach naszego portalu pisaliśmy o tych zwierzętach pojawiających się również w bliskiej okolicy Poznania. W środę nagraniem z fotopułapek na swoim profilu na portalu społecznościowym pochwalili się też przedstawiciele Nadleśnictwa Tuczno.

" target="_blank"

Przy okazji przypominamy, że wilki to zwierzęta drapieżne, od 2016 roku objęte ochroną ścisłą. Nie wolno ich umyślnie zabijać, chwytać, okaleczać, płoszyć czy niepokoić. Złamanie tych zakazów grozi wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności.

Jak tłumaczył nam przy okazji rozmowy o wilkach zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Czerniejewo Adam Smolarek zwierzę to nie stanowi większego zagrożenia dla człowieka, dlatego ludzie nie powinni obawiać się wchodzić do lasu, jednak zalecane jest zachowanie ostrożności. Wiadomo jest to dzikie zwierzę i zdarzyć się mogą różne sytuacje. Oczywiście, jeśli na niego najdziemy lub na przykład będzie ranny może zaatakować, ale to jest mało prawdopodobne, raczej wilki boją się ludzi - mówił.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro