Reklama

Bolt wprowadza elektryczne hulajnogi w Poznaniu

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Platforma Bolt oferująca dotąd przejazdy taksówkami wprowadzi w Poznaniu możliwość wypożyczania elektrycznych hulajnóg.

Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc. Jak deklarują przedstawiciele firmy wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo.

Mieszkańcy Poznania, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do "wypożyczalni" jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą ją pobrać - informuje Joanna Manarczyk z biura prasowego Bolta.

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi będzie bezkosztowe, mieszkańcy Poznania będą płacić 1 zł za każdą minutę przez pierwsze 5 minut jazdy, później koszt obniży się o 50% do 0,50 zł za minutę. Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania a także pozwolą zespołowi firmy na co dzień zadbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności - dodaje.

Nowe hulajnogi Bolt są niezwykle lekkie, ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h i posiada przednie i tylne podświetlenie
Jednym z najważniejszych aspektów zmniejszania śladu węglowego e-hulajnogi jest przedłużenie jej żywotności. Nowy model Bolt został stworzony specjalnie, by udostępniać go do wypożyczania przez aplikację, dlatego jest bardziej odporny na warunki pogodowe, różnorodną nawierzchnię czy intensywne użytkowanie - mówi Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt.

Do tej pory hulajnogi Bolt pojawiły się między innymi w Warszawie i Krakowie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
23.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro