Reklama
Reklama

Nocny tramwaj wraca na PST!

fot. PIM
fot. PIM

W związku z postępem prac na wiadukcie PST Szymanowskiego od 1 czerwca linia nocna nr 201 będzie mogła znów tędy jeździć, a autobus "za tramwaj" T21 zostanie zawieszony.

Prace w ramach przebudowy wiaduktu PST Szymanowskiego na Piątkowie aktualnie skupiają się na odnowie spodu konstrukcji obiektu, czyli powierzchni nad przystankiem tramwajowym i torowiskiem.

Pozostałe prace prowadzone będą do zakończenia inwestycji, ale już bez konieczności wyłączenia na dłużej sieci trakcyjnej. Odnowa spodu wiaduktu poprawi estetykę i bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na tramwaj. Belki konstrukcji są szpachlowane i malowane, zabezpieczane są również elementy betonowej konstrukcji wiaduktu nad przystankiem, które mogłyby odpaść. Wymienione zostanie także oświetlenie nad przystankami. Dodatkowo w ramach zadania wskazanego przez Zarząd Transportu Miejskiego wyremontowano murki oporowe i pochylnie od strony osiedla Zygmunta Starego - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przed remontem wiadukt nad PST Szymanowskiego był w złym stanie technicznym. Nawierzchnia miała liczne spękania i zniekształcenia, krawężniki były zdeformowane, balustrady skorodowane, a schody - popękane. W ramach inwestycji wymieniono m.in. płyty jezdne wiaduktu, nawierzchnię i zamontowano nowe balustrady, a piesi mogą już korzystać z postawionych na nowo schodów - dodają.

Według planów wszystkie prace w tym miejscu mają się zakończyć we wrześniu.

" target="_blank">

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro