Reklama
Reklama

Od poniedziałku znów polecimy samolotem. Najpierw zmierzą nam temperaturę, a biletów będzie znacznie mniej

fot. By Mark Harkin - SP-LWA, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65002891

Od poniedziałku ponownie będzie można korzystać z lotniczego transportu pasażerskiego.

1 czerwca zniesiony zostanie zakaz lotów krajowych. Na razie na uruchomienie połączeń zdecydowały się PLL LOT - siatka obejmuje ok. 30 połączeń realizowanych każdego dnia z 8 lotnisk, również z poznańskiej Ławicy.

Z umieszczonego na rządowych stronach projektu rozporządzenia wynika jednak, że pasażerów czeka na pokładach maszyn zupełnie nowa rzeczywistość.

W sprzedaży na każdy lot pojawi się liczba biletów równa połowie dostępnych w samolocie miejsc - rządzący tłumaczą to koniecznością zachowania dystansu. Pasażerowie będą musieli ponadto złożyć oświadczenie o stanie zdrowia, zakrywać usta i nos, a jeśli temperatura ich ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza nie zostaną wpuszczeni na pokład.

Maseczki będą nosić również członkowie załogi. Z obowiązku zwolnione zostaną jedynie dzieci do 4. roku życia i osoby mające problemy ze zdrowiem.

Na razie nie wiadomo kiedy ruszą połączenia międzynarodowe. Nieoficjalne informacje mówią o otwarciu granic 15 czerwca - dopiero po tym fakcie możliwe będzie wznowienie lotów do innych państw.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro