Reklama
Reklama

Żurawiniec: rower miejski porzucony w krzakach

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Do naszej redakcji trafiły kolejne zdjęcia zdewastowanego roweru miejskiego.

W czwartek godzinach przedpołudniowych w okolicy dużego stawu w rezerwacie Żurawiniec znalazłam porzucony rower ( w zaroślach poniżej głównej ścieżki leżał porzucony w kierunku os. Łokietka) - napisała nasza Czytelniczka.

Przypominamy, że takie informacje pojawiają się wielokrotnie. Na łamach naszego portalu opisywaliśmy wiele przykładów dewastacji rowerów miejskich - były to między innymi urwane koła, wykonane za pomocą farby w sprayu napisy czy "postój" na... śmietniku.


Przypominamy, że wszelkie przypadki porzucenia rowerów i wszelkie usterki można zgłaszać na infolinię, dostępną pod numerem telefonu 61666 80 80. Ponadto w ubiegłym roku powstała aplikacja webowa "Zgłoś rower" - to proste i szybkie informowanie Nextbike o znalezieniu porzuconego roweru. Jest dostępna tutaj.
To osoba zgłaszająca decyduje czy chce pozostać anonimowa, czy też pozostawi kontakt do siebie. Osobom, które wybiorą drugi wariant i zostawią swój numer telefonu, po odebraniu roweru, konto zostanie doładowane kwotą 5 zł. Dodatkowo nie jest konieczne podawanie adresu, gdzie znajduje się rower. Wystarczy skorzystać z opcji "Moja lokalizacja", która automatycznie zapisze współrzędne porzuconego roweru - informują przedstawiciele Nextbike Polska.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro