Reklama
Reklama

Miasto ponownie wystawia na sprzedaż działki na Naramowicach. W niższej cenie

fot. Google Street View

Pierwszy przetarg na sprzedaż terenów ogłoszono jesienią ubiegłego roku.

Chętnych na kupienie nieruchomości nie było. W związku z tym działki wystawiono na sprzedaż ponownie. W zeszłym roku za najdroższą i największą (6U) trzeba było zapłacić przynajmniej 5 mln złotych. Obecnie cena to 3,5 mln złotych. Tańsze i mniejsze tereny, które mają po około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych, wyceniono na 1,5 mln złotych każda. Wcześniej miały kosztować po 2,4 mln złotych.

Teren 6U o powierzchni 8387 metrów kwadratowych ma kształt zbliżony do prostokąta i jest porośnięty niepielęgnowaną zielenią. - W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Naramowic przedmiotowa nieruchomość znajduje się na obszarze oznaczonym symbolem 6U - teren zabudowy usługowej - czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Choć teren znajduje się poza strefą ochrony konserwatorskiej, w obrębie działki zlokalizowane jest wielokulturowe stanowisko archeologiczne. To oznacza, że w przypadku podjęcia prac ziemnych inwestor musi otrzymać uzgodnienie Miejskiego Konserwatora Zabytków. W przypadku odnalezienia obiektów archeologicznych w trakcie prac ziemnych, konieczne jest ich zabezpieczenie i zgłoszenie do MKZ.

Dwie pozostałe działki są położone w rejonie ulic Rubież i Czarnucha. Mają po około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. - W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Naramowic przedmiotowe nieruchomości znajdują się na obszarze oznaczonym symbolami 4U i 5U - teren zabudowy usługowej - czytamy w ogłoszeniu.

Przetargi odbędą się 6 sierpnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro