Reklama
Reklama

Miasto ponownie wystawia na sprzedaż działki na Naramowicach. W niższej cenie

fot. Google Street View

Pierwszy przetarg na sprzedaż terenów ogłoszono jesienią ubiegłego roku.

Chętnych na kupienie nieruchomości nie było. W związku z tym działki wystawiono na sprzedaż ponownie. W zeszłym roku za najdroższą i największą (6U) trzeba było zapłacić przynajmniej 5 mln złotych. Obecnie cena to 3,5 mln złotych. Tańsze i mniejsze tereny, które mają po około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych, wyceniono na 1,5 mln złotych każda. Wcześniej miały kosztować po 2,4 mln złotych.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Teren 6U o powierzchni 8387 metrów kwadratowych ma kształt zbliżony do prostokąta i jest porośnięty niepielęgnowaną zielenią. - W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Naramowic przedmiotowa nieruchomość znajduje się na obszarze oznaczonym symbolem 6U - teren zabudowy usługowej - czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Choć teren znajduje się poza strefą ochrony konserwatorskiej, w obrębie działki zlokalizowane jest wielokulturowe stanowisko archeologiczne. To oznacza, że w przypadku podjęcia prac ziemnych inwestor musi otrzymać uzgodnienie Miejskiego Konserwatora Zabytków. W przypadku odnalezienia obiektów archeologicznych w trakcie prac ziemnych, konieczne jest ich zabezpieczenie i zgłoszenie do MKZ.

Dwie pozostałe działki są położone w rejonie ulic Rubież i Czarnucha. Mają po około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. - W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Naramowic przedmiotowe nieruchomości znajdują się na obszarze oznaczonym symbolami 4U i 5U - teren zabudowy usługowej - czytamy w ogłoszeniu.

Przetargi odbędą się 6 sierpnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro