Reklama

O krok od tragedii. Nastolatek postrzelony z wiatrówki

fot. KPP Gniezno
fot. KPP Gniezno

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Do zdarzenia doszło w środę na terenie gminy Niechanowo. Jak ustalili funkcjonariusze podczas zabawy wiatrówką, 18-latek przypadkowo postrzelił 18-letniego kolegę. Chłopak z niewielką raną w okolicy klatki piersiowej został przewieziony do szpitala w Gnieźnie, gdzie usunięto mu śrut. Po opatrzeniu został zwolniony do domu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Jak się okazało 4 młodych mężczyzn - wszyscy w Witkowa, postanowiło zrobić urodzinowy prezent swojemu koledze. Na 18 urodziny kupili mu wiatrówkę, na którą nie jest potrzebne zezwolenie. Podczas zabawy na terenie pustostanu młodzi mężczyźni strzelali do tarczy i właśnie wtedy doszło do przypadkowego postrzelenia - relacjonuje asp. sztab. Anna Osińska , oficer prasowy policji w Gnieźnie.

Policjanci zabezpieczyli karabinek i amunicję, z której został raniony 18-latek. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności nieszczęśliwego wypadku - dodaje.

Policjanci ostrzegają i przypominają, że śrut wystrzelony z wiatrówki, może spowodować u człowieka poważne obrażenia włącznie ze skutkiem śmiertelnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro