Reklama

Wzmocniony Golem powrócił na swoje miejsce

fot. ZZM
fot. ZZM

Na al. Marcinkowskiego trwa montaż rzeźby.

Informacje o leżącym pomniku przekazali nam 30 września 2019 roku Czytelnicy. Na miejscu interweniowali strażnicy miejscy. Jacek Kubiak z poznańskiej straży miejskiej informował zaraz po zdarzeniu, że według wstępnych ustaleń rzeźba przewróciła się na skutek silnego porywu wiatru. Strażnicy zapowiedzieli, że sprawdzą okoliczny monitoring, by sprawdzić, czy pomnika ktoś nie uszkodził. W styczniu pojawiły się też nieoficjalne informacje, że rzeźba mogła zostać uszkodzona przez wandala, tego jednak nie potwierdzono.

W połowie maja Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że rzeźba niebawem wróci na aleje Marcinkowskiego. Tym razem zwróciliśmy się do autora Davida Cernego z prośbą o zgodę na wzmocnienie konstrukcji, więc Golem wróci silniejszy. Na początku Golem stał wśród dębów, teraz rzeźba wróci na miejsce, na którym stała od kilku lat, czyli za fontanną Kronthala - informowali urzędnicy z ZZM. Jak dziś dodają - "Jeszcze chwila i Golem powróci na swoje miejsce".

Niewykluczone że po zrewaloryzowaniu ostatniego odcinka al. Marcinkowskiego Golem ponownie zmieni swoją lokalizację.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro