Reklama

W środę autobusy testowały nowe buspasy przy skrzyżowaniu Lechicka / Naramowicka

fot. PIM
fot. PIM

Już w nocy z piątku na sobotę wprowadzona tu zostanie nowa organizacja ruchu w związku z ruszającymi zasadniczymi pracami przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice.

- W środę przeprowadzono testy rozwiązań dla autobusów, takich jak buspasy i tymczasowa infrastruktura w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej. Rozwiązania te usprawnią komunikację miejską w czasie częściowego zamknięcia ul. Naramowickiej, dlatego warto wybierać ten środek transportu w obliczu nadchodzących objazdów - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od nocy z 29 na 30 maja zamknięte zostaną dwa fragmenty ulicy Naramowickiej: od Słowiańskiej do Naramowickiej 31 oraz od Serbskiej do Lechickiej. Tym samym inaczej poruszać się będą nie tylko kierowcy samochodów osobowych, ale też autobusy komunikacji miejskiej. - Komunikacja miejska zyska priorytet dzięki powstałej w maju siatce buspasów. Zaplanowana została tak, by sprawny przejazd autobusem był atrakcyjną alternatywą dla samochodów w czasie objazdów. Buspasy powstały na ul. Szelągowskiej, Murawa, Słowiańskiej, Serbskiej oraz nieco dalej - na ul. Stoińskiego i ul. Wiechowicza, by pasażerowie mogli przesiąść się na przystanku Kurpińskiego na Poznański Szybki Tramwaj. Sieć uzupełnia także buspas na ul. ks. Mieszka I (między ul. Słowiańską i ul. Pułaskiego w stronę centrum).

Zmiany wprowadzono też przy skrzyżowaniu Lechicka / Naramowicka.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro