Reklama

Niezwykłe muzeum otwiera się w piątek w Poznaniu. To "królestwo selfie"

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Be Happy Museum zostanie otwarte w najbliższy piątek na terenie Galerii Malta.

- Kolorowe tła, fantazyjne kształty i kilkadziesiąt autorskich scen zajmujących ponad 600 metrów kwadratowych - to sceneria, która przyprawia o zawrót głowy. Każdy element umożliwia niezliczoną ilość ujęć. Fani Instagrama czy TikToka z pewnością zrobią furorę w sieci swoimi fotkami i filmikami, ale także przeżyją niezapomnianą przygodę i naładują akumulatory szczęścia. Tu wszystko jest słodko-bajkowo-pastelowe. Podczas wizyty nawet największy ponurak zacznie się uśmiechać - zachęcają pomysłodawcy projektu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W muzeum znajdują się nie tylko kolorowe wnętrza z akcesoriami, które można wykorzystać podczas robienia zdjęć, ale też pokoje iluzji, gdzie "świat staje na głowie". Ekspozycja ma być zmieniana i wzbogacana o dodatkowe elementy. - Staramy się, by w każdej lokalizacji zaskoczyć odwiedzających czymś charakterystycznym dla danego miejsca. W Poznaniu nie zabraknie oczywiście słynnych koziołków. Pojawią się w zaskakującym stylu sweet art - zapowiada Jowita Pełczyńska, pomysłodawca i projektant Be Happy Sweet Art & Illusion Museum.

W związku z wciąż obowiązującymi obostrzeniami przez pandemię, organizatorzy zapewniają, że będą dbać o środki bezpieczeństwa. - Wszystkie eksponaty i elementy narażone na dotykanie będą systematycznie odkażane. Ograniczona zostanie liczba osób, które mogą jednocześnie przebywać na terenie muzeum. Przy wejściu trzeba będzie zdezynfekować ręce lub założyć jednorazowe rękawiczki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi na czas fotografowania lub nagrywania filmiku można będzie zdjąć maseczkę. Należy ją jednak założyć niezwłocznie po wykonaniu zdjęć i dodatkowo cały czas zachować bezpieczny dystans w stosunku do innych osób.

Oczywiście wstęp do muzeum nie będzie darmowy. Bilet normalny kosztuje 30 złotych, a ulgowy 25 złotych. Rezerwować można je już teraz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro