Reklama
Reklama

"Test and go" wraca do Kępna. Pilny apel do dużych zakładów pracy z regionu

fot. WUW

Wojewoda podjął w środę decyzję, by ponownie ustawić w Kępnie mobilny punkt pobierania wymazów do badań w kierunku koronawirusa.

W środę w powiecie kępińskim odnotowano 46 kolejnych przypadków koronawirusa. Oznacza to, że tylko w tym powiecie mamy już 300 przypadków od początku pandemii. Mobilny punkt pobrań zorganizowano w Kępnie już w ostatni weekend, ale punkt stanie tu ponownie w dniach 1 - 3 czerwca. - Pierwsze dwa dni przeznaczone będą na badania tylko i wyłącznie pracowników największych zakładów pracy w powiecie. Szczególnie tych z branży meblarskiej, ale nie tylko - wyjaśnia Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Podjęliśmy decyzję o przebadaniu przesiewowym od 5 do 7 procent ze składu załogi danej firmy. Badanie w dalszym ciągu jest dobrowolne i bezpłatne, o przekazanie list osób, które chcą poddać się wymazowi włodarze poszczególnych gmin poproszą właścicieli największych zakładów pracy. Mowa tutaj o firmach zatrudniających minimum około tysiąca osób - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Listy osób trafią do służb sanitarnych, które będą informować mieszkańców o tym, co zrobić, by zostać przebadanym. - Prosimy więc właścicieli zakładów pracy, aby w trybie pilnym podjęli współpracę z władzami gminy w tym zakresie - dodaje wojewoda.

W środę, 3 czerwca, w punkcie przebadać się będzie mógł każdy, kto przejdzie weryfikację. Co istotne, nie jest to centrum przeznaczone dla osób zmotoryzowanych jak "drive thru".

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro