Reklama
Reklama

Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy? Jest ranking

fot. czytelniczka / archiwum

Serwis rankomat.pl przygotował ranking, z którego można się dowiedzieć, gdzie w Polsce najłatwiej i najtrudniej zdać egzamin na prawo jazdy.

Ranking podzielono na dwie części - tę dotyczącą części teoretycznej egzaminu oraz części praktycznej. Egzamin teoretyczny najłatwiej zdać w Lublinie. Tu zdawalność wynosi 58,9%. Niewiele gorzej jest w Rzeszowie, Bydgoszczy i Łodzi, gdzie wyniki także kształtują się na poziomie ponad 58% zdawalności. W Poznaniu nie jest źle - zdawalność w naszym mieście wynosi 57,5%, co plasuje nasze miasto na 6. miejscu w Polsce wśród miast wojewódzkich.

Co z egzaminem praktycznym? Numerem jeden wśród miast wojewódzkich ze zdawalnością 39,2% jest Rzeszów. Powyżej 38% odnotowano we Wrocławiu i Białymstoku. W Poznaniu zdawalność wynosi 32,1% co stawia stolicę Wielkopolski na 8. miejscu w Polsce wśród miast wojewódzkich.

Jeśli weźmiemy pod uwagę także mniejsze ośrodki, w których zdawanie egzaminu na prawo jazdy jest możliwe, okaże się, że w przypadku egzaminu praktycznego bardzo dobrze wypada Kalisz. Znalazł się na 3. miejscu w Polsce pod względem zdawalności z wynikiem 49,6%. Wyprzedziły go jedynie Jelenia Góra (53%) oraz Ostrołęka (51,9%).

Na drugim biegunie jest Leszno w przypadku egzaminów teoretycznych. W tym mieście zdawalność należy do najniższych w kraju i wynosi 48,4%. Najgorzej jest w Bolesławcu na Dolnym Śląsku, gdzie teorię zalicza jedynie 45,2% zdających.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro