Reklama
Reklama

Na Jeżycach jednak może powstać nowe osiedle

fot. Google Street View

Bloki mogą pojawić się na terenie dziś należącym do Apator Powogaz przy ulicy Janickiego.

Apator Powogaz ma swoją siedzibę przy ulicy Klemensa Janickiego w Poznaniu. W styczniu poznańska spółka zawarła list intencyjny z firmą deweloperską w sprawie sprzedaży nieruchomości właśnie przy ulicy Janickiego 23. Cenę nabycia ustalono na 61 mln złotych. Miało tam powstać osiedle.

Do sprzedaży miało dojść do końca pierwszego kwartału 2020 roku, ale do niej nie doszło. Z zakupem wstrzymał się zainteresowany inwestor. Przyznał, że musi zrewidować swoje plany w związku z panującą epidemią oraz "trudnymi do przewidzenia ogólnoświatowymi skutkami gospodarczymi i ekonomicznymi, jakie może wywołać obecna sytuacja". Inwestor jednocześnie zapewniał, że chce wrócić do rozmów za kilka miesięcy.

Inwestor słowa dotrzymał. Jak podaje projektinwestor.pl, rozmowy w sprawie finalizacji transakcji zostały wznowione.

Działka należy do poznańskiej firmy PoWoGaz, która w 2008 roku została przejęta przez toruńską spółkę Apator i zmieniła nazwę na Apator Powogaz. Wówczas, za 85% akcji PoWoGazu, Apator zapłacił 61 mln złotych - czyli dokładnie tyle, ile teraz oczekuje za samą działkę przejętego podmiotu. Poznańska spółka Powogaz Apator to dziś jeden z największych w Europie producentów wodomierzy. W ofercie ma wodomierze, ciepłomierze oraz podzielniki kosztów ogrzewania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
21.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro