Reklama
Reklama

Wilda: 23-latek po kłótni z kolegą rzucił w jego okno butelką z podpaloną benzyną

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Mężczyzna usłyszał zarzuty gróźb karalnych, kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

17 lutego br. 23-letni mężczyzna poszedł spotkać się ze swoim kolegą. W trakcie spotkania doszło między nimi do kłótni. Mężczyzna był agresywny nawet po wyjściu z mieszkania wysyłał mu SMS-y grożąc pozbawieniem życia. Po kilku godzinach poszedł na stację benzynową i ukradł z niej benzynę. Przelał ją do butelki i podpaloną rzucił w okno znajomego, z którym kilka chwil wcześniej się pokłócił.

W wyniku tego zdarzenia nadpaleniu uległ samochód i okiennica. 20-latek, któremu groził znajomy, wraz ze swoim ojcem - do którego należał nadpalony samochód, przyszli zgłosić tę sprawę do komisariatu. Niestety nie udało się zatrzymać agresywnego 23-latka, ale od tego czasu był on intensywnie poszukiwany przez wildeckich kryminalnych - relacjonuje podkom. Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji.

22 maja policjantom z Poznania udało się zatrzymać poszukiwanego mężczyznę. Został zatrzymany w związku z przestępstwem narkotykowym. Kryminalni z poznańskiej Wildy udowodnili, że mężczyzna włamał się do 2 samochodów skąd ukradł drobny sprzęt audio. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów jakie usłyszy mężczyzna, związanych z włamaniami i kradzieżami - dodaje.

23-latek usłyszał zarzuty dotyczące gróźb karalnych, uszkodzenia mienia i kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro