Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak o pandemii w Poznaniu: "widać, że to życie powoli wraca do normy"

fot. UMP

Prezydent Jaśkowiak przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji w stolicy Wielkopolski.

W poznańskim szpitalu mamy na dziś 64 osoby z wynikiem pozytywnym , a wszystkich hospitalizowanych mamy 81 osób, w tym 34 osoby to są pacjenci, którzy trafili do nas z DSP-ow i Zakładów Opiekuńczo - Leczniczych. To dobra wiadomość, że spada nam liczba osób hospitalizowanych - mówi Jacek Jaśkowiak.

Jak przekazał prezydent tylko w szpitalnym laboratorium do tej pory wykonano 4830 testów a łącznie biorąc pod uwagę wszystkie laboratoria 5022. W poznańskim szpitalu mamy 246 ozdrowieńców. Zmarło do tej pory 111 pacjentów zakażonych koronawirusem. Aktywne przypadki w Poznaniu to 56, w powiecie poznańskim 16. Łącznie z powiatu i Poznania na kwarantannie przebywa 209 osób, a żadna nie jest objęta nadzorem epidemiologicznym. Pod respiratorami podłączonych jest 10 osób.

Widzę też chodząc po Poznaniu, że coraz więcej osób przebywa na świeżym powietrzu, większy jest też ruch samochodowy. Widać, że to życie powoli wraca do normy - mówił prezydent i po raz kolejny dziękował poznaniakom za odpowiedzialność.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro