Reklama
Reklama

Uruchomią kolejny punkt badań drive-thru. "Jeśli ktoś ma wątpliwości w sprawie stanu swojego zdrowia, niech nie czeka"

fot. DWOT

Mobilne centrum pobrań prób COVID-19 test and go powstanie w Rawiczu.

Rawickie drive-thru będzie działać od piątku do soboty (29-30 maja) na parkingu Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka.
Osobom, które przyjadą autem do Centrum COVID-19, zostaną pobrane wymazy. Próbki trafią do laboratorium w Poznaniu, gdzie zostaną poddane badaniom. Zachęcam mieszkańców, którzy chcą się przebadać, by telefonicznie zgłaszali się do sanepidu. Drive-thru będzie trwało dwa dni i jestem przekonany, że mieszkańcy Rawicza i powiatu rawickiego skorzystają z tego rozwiązania. Jeśli ktoś ma wątpliwości w sprawie stanu swojego zdrowia, niech nie czeka - mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

W godzinach od 10:00 do 19:00 osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu - 61 65 68 075.


Dotychczas centra pobrań prób COVID-19 test and go uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie oraz w Pleszewie.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro