Reklama
Reklama

Koronawirus we wronieckim Samsungu. Są wyniki badań pozostałych osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

W ubiegłym tygodniu u jednego z pracowników Samsung Electronics Poland Manufacturing stwierdzono zakażenie koronawirusem.

W związku z potwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednego z pracowników, Zarząd Spółki Samsung Electronics Poland Manufacturing sp. z o.o. z siedzibą we Wronkach podjął decyzję o wstrzymaniu produkcji lodówek podczas drugiej zmiany w dniu 18 maja 2020 roku oraz obu zmian w dniu 19 maja 2020 roku. W tym czasie w zakładzie odbędzie się dodatkowa dezynfekcja powierzchni produkcyjnej i socjalnej - można było przeczytać w komunikacie przedstawionym na stronie Moje Wronki.
Jak dodał dyrektor Bałtaki pracownik czuje się dobrze i przebywa obecnie w domu. Osoby, które miały z nim kontakt zostały objęte kwarantanną.

Już w ubiegłym tygodniu przebadanych zostało 69 pracowników firmy. U żadnego nie stwierdzono koronawirusa. Na wyniki czekała jeszcze grupa 35 osób, które miały kontakt z zakażonym. Jak informuje Radio Poznań - u żadnej nie stwierdzono zakażenia. 11 osób to były te, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, natomiast te pozostałe 24 osoby to były te, które pozostawały w kontakcie z tymi osobami podejrzanymi o zakażenie. Te wymazy zostały w zeszłym tygodniu pobrane. Wyniki zaczęły spływać w tym tygodniu i na szczęście wszystkie te wyniki są ujemne - przekazała w rozmowie z radiem Agnieszka Jachnik z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szamotułach.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro