Reklama
Reklama

Obnażał się przed kobietą na Naramowicach. Tłumaczył, że "przeprasza, ale on jest ekshibicjonistą"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

O sprawie poinformowała nas Czytelniczka.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 17:30 na Naramowicach. Do spacerującej kobiety podszedł mężczyzna i zaczął się obnażać. Na miejsce wezwani zostali policjanci.

Sytuacja miała miejsce w parku Żurawiniec na ścieżce od ulicy Jasna Rola, w stronę osiedla Bolesława Chrobrego. To był młody mężczyzna, około 20 lat, dobrze zbudowany, ciemne włosy. Miał na sobie niebieski t-shirt oraz czarne spodnie dresowe - relacjonuje nasza Czytelniczka. Chwilę przed tym incydentem mijaliśmy tego człowieka- byłam wtedy z mężem i córką na spacerze, wówczas ten mężczyzna nie zachowywał się niepokojąco, dopiero jak moja rodzina wróciła do domu, a ja spacerowałam sama po leśnej ścieżce, wtedy ten mężczyzna się obnażył, a na moją reakcję, aby schował przyrodzenie odpowiedział, że "przeprasza, ale on jest ekshibicjonistą". Kiedy usłyszał, że dzwonię na policję - uciekł - dodaje i ostrzega wszystkie kobiety, które mogą same spacerować w tym miejscu.

Policjanci potwierdzają, że odebrali takie zgłoszenie. Na miejscu pojawili się policjanci z oddziału prewencji, ale nie zastali już nikogo zgodnego z opisem - mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Funkcjonariusze apelują, by jeśli ktokolwiek zauważy nieobyczajne zachowanie natychmiast to do nich zgłaszać. Pamiętajmy, że ważny jest każdy szczegół. Dzięki opisowi sylwetki, czy ubrania policjanci łatwiej mogą dotrzeć do sprawcy takiego wykroczenia. W tym przypadku osoba zgłaszająca zachowała się wzorowo, natychmiast wykonała telefon i przekazała wiele ważnych szczegółów - dodaje podinsp. Liszczyńska.

Osoba która dopuści się nieobyczajnego wybryku polega karze aresztu, ograniczenia wolności albo karze grzywny nawet do 1500 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro