Reklama
Reklama

Od soboty koniec z maseczkami w przestrzeni otwartej. Poluzowanie większości ograniczeń: ruszają kina, teatry, siłownie i wesela do 150 osób!

fot. leo2014 / Pixabay

Poznaliśmy szczegóły dotyczące kolejnego etapu znoszenia obostrzeń.

Rząd zdecydował się znieść nakaz zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu - zmiana wejdzie w życie 30 maja. Warunkiem będzie jednak utrzymanie 2-metrowego dystansu od innych osób. Maseczki (lub inne zakrycie twarzy) nadal będzie obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach kinach czy w transporcie publicznym.

Również od soboty w sklepach i w gastronomii nie będzie obowiązywać limit obsługiwanych klientów. Z kolei od niedzieli znikną limity wiernych w kościołach. Wciąż należy będzie jednak trzeba pamiętać o zachowaniu dystansu. Zamknięte pozostaną kluby i dyskoteki.

Od 30 maja dozwolone zostaną zgromadzenia publiczne do 150 osób. Będzie jednak obowiązywać nakaz zasłaniania twarzy i utrzymania 2 metrów dystansu.

Dopiero od 6 czerwca otwarte będą siłownie, kluby fitness, baseny, salony kosmetyczne, medyczne czy tatuażu. Oczywiście we wszystkich tych miejscach obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny. Ten sam termin dotyczy kin, teatrów, filharmonii czy cyrków. Ostateczna decyzja o otwarciu będzie należeć do zarządcy danej placówki. Wypełniona będzie mogła być maksymalnie połowa miejsc, a widzowie muszą nosić maseczki.

Również od 6 czerwca dozwolone będą wesela dla maksymalnie 150 osób. Uczestnicy imprezy nie muszą nosić maseczek, będą jednak obowiązywać ścisłe reguły sanitarne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro