Reklama
Reklama

Noworodki ze szpitala przy ul. Polnej mogą przytulić się do swoich mam. Wcześniej trzeba się umówić!

fot. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny - Polna / FB
fot. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny - Polna / FB

Powodem wprowadzonego zakazu odwiedzin była i jest obawa przed koronawirusem.

W marcu oddział neonatologiczny w szpitalu przy ulicy Polnej został zamknięty dla odwiedzających. Jak wówczas informowali pracownicy szpitala - to ekstremalna sytuacja. Dzięki inicjatywie pracowników placówki utworzono projekt "Być Bliżej". To ekstremalna sytuacja, której doświadczamy po raz pierwszy. Intensywnie myślimy o tym co możemy zrobić, aby pomóc Wam pozostać w bliskim kontakcie z Waszymi dziećmi pomimo rozdzielenia - informowali na swoim profilu na portalu społecznościowym pracownicy szpitala. Rodzice mogli otrzymywać zdjęcia swoich dzieci. Dzięki akcji szpitala mamy, które chciały by ich dzieci otrzymywały ich pokarm mogą przekazywać go do placówki.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Szpital właśnie poinformował, że możliwe są choć krótkie odwiedziny. Trzeba się wcześniej umówić. W Oddziale Neonatologicznym nadal obowiązuje zakaz odwiedzin, jednakże mamy mogą przebywać ze swoimi dziećmi po wcześniejszym umówieniu się na konkretną godzinę u koordynatora odwiedzin. Prosimy o kontakt z koordynatorem odwiedzin codziennie w godzinach: 9.00 - 10.00 po numerem telefonu: 61 8419-410 - czytamy w komunikacie szpitala.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro