Reklama
Reklama

Mnóstwo kijanek w Rosarium na Cytadeli. "Podczas spacerów zachowajmy szczególną ostrożność"

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu / FB

Zarząd Zieleni Miejskiej we współpracy z Instytutem Zoologi Uniwersytetu Przyrodniczego zadbał o odpowiednie oznakowanie tego miejsca.

Cytadela jest jednym z największych siedlisk ropuchy zielonej. Ropucha jest pod ścisłą ochroną gatunkową w Polsce, jej liczebność w całym kraju spada, dlatego Zarząd Zieleni Miejskiej zwraca się do spacerowiczów o szczególną uwagę.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu we współpracy z Instytutem Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, chcąc wesprzeć ochronę cytadelowych ropuch, przygotował tablicę, dzięki której odwiedzający Cytadelę będą mogli zapoznać się z informacjami o nich. W tej chwili w wodzie pływają kijanki, ale już za miesiąc zaczną przeobrażać się w małe ropuszki. Za radą pracowników Instytutu Zoologii, w Rosarium przygotowaliśmy kilka "domków" dla małych ropuch (cegła pustak przysypana zrębkami drzewnymi),w których będą mogły się schronić po wyjściu z wody - informują przedstawiciele ZZM w Poznaniu i przypominają, że za zabijanie osobników tego zagrożonego gatunku i za działanie na ich szkodę, w tym niszczenie siedlisk, przewidziane są określone kary.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
4.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro