Reklama
Reklama

Zdaniem prezydenta Jaśkowiaka wyborów nie da się zorganizować 28 czerwca: "to czas matur i egzaminów ósmoklasistów"

fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook

Na słowa prezydenta Poznania zareagowała natychmiast minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Wpis w sieci odnośnie wyborów na prezydent RP umieścił po spotkaniu samorządowców z wicepremier i ministrem rozwoju, Jadwigą Emilewicz prezydent Poznania. Wybory 28 czerwca są niemożliwe do przeprowadzenia. To czas matur i egzaminów ósmoklasistów w szkołach, w których zlokalizowanych jest przecież większość komisji obwodowych. Jako samorządowcy nie weźmiemy odpowiedzialności za organizację wyborów w tym terminie - napisał Jacek Jaśkowiak.

Na słowa prezydenta szybko odpowiedziała minister rozwoju. Panie Prezydencie Jacek Jaśkowiak, wydaje mi się, że byliśmy na dwóch różnych spotkaniach? Bo spotkanie na którym ja byłam dotyczyło zupełnie innej tematyki! - napisała wicepremier.
Szkoda, że manipulacje i niesłowność pana Jaśkowiaka pojawiają się w tak trudnym momencie dla państwa. Wierzę, że jest to jednostkowy przypadek na tle innych uczciwych samorządowców - dodała. Apeluję o konstruktywne podejście, tak jak podkreślałam dialog rządu i samorządu jest niezbędny....chyba, że bieżąca potrzeba polityczna nakreślona przez R. Trzaskowskiego jest większą wartością niż dobro mieszkańców polskich miast - kończy Jadwiga Emilewicz.

Termin wyborów na prezydenta RP nadal nie jest znany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
4.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro