Reklama
Reklama

Zakrwawiony mężczyzna w samochodzie. "Pojazd zwrócił uwagę policjantów, chcieli zatrzymać go do kontroli"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Okazało się, że potrzebna była natychmiastowa pomoc.

W ubiegłym tygodniu. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie pełnili służbę patrolową na terenie Leszna. Przed godz. 14.00 jadąc drogą krajową k-12, w obrębie miasta tj. ulicą Estkowskiego zauważyli kierującego samochodem marki Kia, który poruszał się w niedozwolonym miejscu - obszarem drogi wyłączonym z ruchu, czyli częścią jezdni zamalowaną białymi pasami.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Ruch pojazdów w tym miejscu i o tej godzinie był spory.Kierujący regularnie dawał krótkie sygnały dźwiękowe klaksonem. Pojazd zwrócił uwagę policjantów i chcieli zatrzymać go do kontroli, jednak szybko okazało się, że kierowca wiózł do szpitala pasażera z silnie krwawiącą raną szarpaną przedramienia. Mężczyzna zranił się podczas wykonywania prac ogrodowych - relacjonuje asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie.


Funkcjonariusze bez chwili namysłu nakazali kierowcy jechać za sobą. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych eskortowali samochód z rannym mężczyzną pod samo wejście do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie zranionym mężczyzną natychmiast zajęła się służba ratunkowa. Na szczęście mężczyzna po zaopatrzeniu rany wyszedł do domu -dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro