Reklama

Piąty punkt TEST & GO już działa w kolejnym wielkopolskim mieście. "Szacujemy, że uda się przebadać ok. 700 osób"

fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Pleszew jest już piątym miastem na mapie Wielkopolski, w którym działa mobilny punkty badań na obecność koronawirusa.

TEST&GO działa przy parku wodnym "PLANTY" na ul. Sportowej 4. Badania są bezpłatne i nie wymagają opuszczania samochodu przez osobę, od której zostanie pobrana próbka (metoda DRIVE-THRU). Na test trzeba zarezerwować sobie około 15 minut. Przebadane osoby otrzymają dostęp do wyników online, a w przypadku pozytywnego wyniku testu, informacja taka trafi do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Nadal można się zgłaszać na przeprowadzenie badania - tłumaczy kpt. Marcin MISIAK, 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Organizacja takiego mobilnego punktu trwa ok 8-10 godzin i wymaga ciężkiej pracy 25 żołnierzy. To trudne i odpowiedzialne zadanie. Wymaga dużego skupienia szczególnie zachowania wszelkich procedur bezpieczeństwa w trakcie pobierania wymazów. Punkt będzie działał od dziś do środy. Szacujemy, że uda się przebadać ok. 700 osób
- tłumaczy ppłk Tomasz Woźniak dowódca 124 batalionu lekkiej piechoty odpowiedzialny za przygotowanie punktu "Test&GO"

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Na placu wymazowym wyznaczonych jest pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym. Wcześniej mobilne punkty wymazowe działały w Krotoszynie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. W Kępnie ze względu na pojawienie się ogniska koronawirusa zorganizowano pozaplanowy, doraźny punkt badań na SARS CoV-2. Przez weekend wymazy pobrano aż od 1202 osób.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro