Reklama
Reklama

Nożownik z Poznania wyskoczył przez okno podczas przesłuchania

fot. Policja

Wracamy do sprawy nożownika, który ranił dwie osoby w Zaniemyślu.

Mężczyzna został zatrzymany 19 maja, po tym jak zaatakował trzy osoby, a dwie z nich ranił nożem. Przy 36-latku z Poznania znaleziono m.in. narkotyki, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Do naszej redakcji dotarła jednak informacja o zdarzeniu, do którego miało dojść dzień po zatrzymaniu. - Podczas przesłuchania przez prokuratora w siedzibie KPP w Środzie Wlkp. sprawca uciekł przez okno i został złapany dopiero po kilkudziesięciu minutach i obławie całej jednostki na terenie miasta - napisała nasza czytelniczka.

- Rzeczywiście, doszło do próby ucieczki, która została szybko udaremniona - przekazała nam asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik policji w Środzie Wielkopolskiej. Nie potwierdziła jednak, że zatrzymany jako drogę ucieczki wybrał okno.

Co ważne, poznaniak nie był wówczas w dyspozycji policji. Normalnie byłby on doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury, ale sytuacja epidemiologiczna wymusiła zmianę procedur. - Użyczyliśmy jednego z naszych pomieszczeń, ale to od prokuratora prowadzącego przesłuchanie zależy czy mają być przy nim obecni policjanci oraz czy zatrzymany ma założone kajdanki - wyjaśniła asp. Kwietniewska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro