Reklama
Reklama

Ognisko koronawirusa w jednej z wielkopolskich firm. Przebadano ponad 966 pracowników

fot. WUW Poznań

Jak dowiedział się portal TVN24 wśród przebadanych 297 osób ma wynik pozytywny.

Działania inspekcji sanitarnej w powiecie kępińskim koncentrują się od ubiegłego tygodnia na likwidacji ogniska pandemicznego w jednej z firm meblarskich. Jeżeli chodzi o badania wykonane w ognisku, które wystąpiło w jednej z fabryk na terenie powiatu, to przez trzy dni przebadaliśmy 966 pracowników. Wśród tych pracowników wyszło 297 pozytywnych wyników, ale to są pracownicy również z powiatów ościennych i województw ościennych - wyjaśnia w rozmowie z TVN24.pl Wanda Lepka, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kępnie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Większość osób przechodzi chorobę bezobjawowo i podejmują leczenie w warunkach izolacji domowej. Hale produkcyjne firmy poddano dwukrotnej dezynfekcji. Do pracy mogą wrócić tylko pracownicy z ujemnym wynikiem badań. Inspekcja sanitarna apeluje o stosowanie środków ochrony indywidualnej, zachowanie dystansu, noszenie maseczek - informował w Ubiegłym tygodniu Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Przez cały weekend, do dzisiejszego popołudnia w Kępnie działał mobilny punkt drive thru. Jak informował wojewoda wielkopolski punk wymazowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dziś został przeniesiony do Pleszewa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro