Reklama
Reklama

Budynki Toru Regatowego Malta już po kapitalnym remoncie. Zobacz jak wyglądają (video)

Zakończyły się już roboty budowlane, a od połowy maja trwają prace odbiorowe, których celem jest przekazanie budynków do użytku Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji.

Remont budynków Toru Regatowego Malta rozpoczął się w listopadzie. - Cieszymy się, że mimo stanu zagrożenia epidemiologicznego w kraju, udało się zachować harmonogram i zakończyć prace w zakładanym terminie. Remont tak nietypowego budynku jak wieża sędziowska wymagał szczególnego podejścia i pokaźnego rusztowania, ale efekt jest widoczny gołym okiem i zmianę na pewno dostrzegą np. spacerowicze - mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Szklana fasada wieży sędziowskiej została wymieniona podobnie jak okna, a dach naprawiony. Cała stalowa konstrukcja budynku została wypiaskowana i pomalowana na nowo. Wieża zmieniła się nie tylko na zewnątrz, bo wnętrze również zostało odświeżone. Są tam miejsca sędziowskie i komentatorskie, a także stanowiska, gdzie zamontowano urządzenia pozwalające na kontrolę zawodów. Modernizację przeszedł dodatkowo łącznik z budynkiem POSiR oraz przylegający do wieży podest wraz ze schodami i balustradami. Zakończyły się również prace związane z instalacją teletechniczną, która jest niezbędna do obsługi zawodów wioślarskich i kajakarskich - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Kolejny zmodernizowany w ramach tej inwestycji obiekt to budynek multimedialny, który znajduje się przy tablicy wyników. W tym przypadku najwięcej zmian jest w środku, bo wnętrza zostały odświeżone. Prace obejmowały m.in. wymianę podłogi, systemu klimatyzacji i wentylacji. Dach budynku multimedialnego został ocieplony - dodają.

Dzięki przeprowadzanej modernizacji budynki Toru Regatowego Malta zostaną dostosowane do wymagań stawianych organizatorom największych, międzynarodowych imprez wioślarskich i kajakarskich.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro