Coraz bliżej powrotu Fortuna 1 Ligi. Gry wewnętrzne zamiast sparingów w Warcie Poznań

Nie tylko PKO BP Ekstraklasa szykuje się do powrotu.

Najwyższa liga piłkarska wznowi rozgrywki w kolejny weekend, a już we wtorek i środę zobaczymy ćwierćfinały Totolotek Pucharu Polski. Kilka dni później na boiska wybiegną również zespoły Fortuna 1 Ligi.

Wśród nich będzie oczywiście Warta Poznań, która spowodowaną koronawirusem przerwę spędziła na fotelu wicelidera z 43 punktami na koncie. Tyle samo ma prowadzące Podbeskidzie Bielsko-Biała, a Stal Mielec traci do Zielonych 2 pkt.

W walce o awans liczyć będzie się każdy punkt, więc nic dziwnego, że przy Drodze Dębińskiej intensywnie przygotowują się do zaplanowanego na 3 czerwca spotkania z GKS 1962 Jastrzębie. Oficjalnie nie wolno rozgrywać sparingów, więc sztab Warty zdecydował się na gry wewnętrzne. W sobotę drużyna "Zielonych", złożona głównie z zawodników typowanych do wyjściowego składu, pokonała 4:1 zespół ubrany w amarantowe kamizelki. - Ta gra to dla nas zakończenie tygodniowego cyklu pracy, gdzie głównym punktem powinien być mecz mistrzowski lub gra sparingowa. W obecnych czasach nie możemy zagrać sparingu, a do meczu ligowego mamy jeszcze półtora tygodnia, dlatego decydujemy się na gry wewnętrzne - tłumaczył na łamach wartapoznan.pl trener Piotr Tworek.

Bramki dla "Zielonych" zdobyli Robert Janicki, Serhij Napołow i Gracjan Jaroch (2). Dla pokonanych trafił Jakub Kuzdra. Obie połowy meczu trwały 35 minut.

- Wiadomo, że taka gra jest tylko namiastką meczu. Ciężko jest wymusić normalne zaangażowanie, bo przeciwnik jest "swój" i wtedy po prostu gra się trochę inaczej. Ważne, że rozegraliśmy te 70 minut i możemy ocenić, gdzie jeszcze mamy braki i wiemy, nad czym mamy pracować przez te najbliższe 10 dni, które zostały do pierwszej kolejki po wznowieniu rozgrywek - podsumował szkoleniowiec.

Zaplanowany na 3 czerwca mecz z GKS pokaże na żywo Polsat Sport. Podobnie będzie w przypadku spotkań z Olimpią Grudziądz (6 czerwca) i Odrą Opole (13 czerwca).