Reklama
Reklama

Spory ruch w lokalach gastronomicznych w piątkowy wieczór: "To są bezpieczne warunki?"

KontenerArt | fot. Czytelniczka

Do naszej redakcji docierają sygnały od zaniepokojonych czytelników.

Otrzymaliśmy zdjęcie z KontenerArt, na którym zdaniem naszej czytelniczki widać zbyt dużo ludzi. - Piątek wieczór, Kontenery Poznań. To są bezpieczne warunki - pyta ironicznie. Z relacji naszego innego czytelnika wynika natomiast, że w KontenerArt przestrzegane są obostrzenia wprowadzone przez rząd. - Nie było mnie tam w piątek, ale byłem w czwartek i wszystko wyglądało tak, jak należy. Między stolikami zachowane były właściwe odstępy, pilnowano też liczby osób. Jeśli limit został wyczerpany, trzeba było czekać na wejście do momentu, aż ktoś opuści obiekt - tłumaczy.

Nie jest to jedyna informacja, jaką otrzymaliśmy, dotycząca piątkowego wieczoru. - Chciałbym się dowiedzieć czy będą jakieś reakcje związane z olaniem obostrzeń na Starym Mieście od czasu otwarcia knajp? Ludzie siedzą po 10 osób i nikt odstępów nie przestrzega, a piszę ponieważ targowisko Rzeźnia zostało zawieszone dokładnie z tych samych powodów - zauważa nasz czytelnik. I przesyła nagranie, na którym widać sporo osób w ogródkach gastronomicznych w nocy z poniedziałku na wtorek. - W piątek jest 3x tyle ludzi - dodaje.

Przypominamy, że restauracje, bary i kawiarnie mogą być otwarte od 18 maja, ale muszą działać zgodnie z wytycznymi rządu. Przy jednym stoliku mogą siedzieć jedynie członkowie jednej rodziny lub gospodarstwa domowego, odległość między stolikami musi być odpowiednia, a w lokalu lub ogródku gastronomicznym może się znajdować liczba osób zależna od jego powierzchni (1 osoba na 4 m2).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro