Reklama

Biskup Janiak, bohater filmu braci Sekielskich, nie udzieli w sobotę świeceń kapłańskich. Zastąpi go duchowny, który także ma mieć związek ze sprawą

Biskup Edward Janiak | fot. PAP/Tomasz Wojtasik

O godzinie 11.00 w kaliskiej katedrze biskup kaliski Edward Janiak miał udzielić święceń kapłańskich trzem diakonom.

Biskup Janiak jest jednym z negatywnych bohaterów filmu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele - "Zabawa w chowanego". Duchowny miał mieć wiedzę na temat postępowania księdza Arkadiusza H., który miał molestować dzieci (więcej TUTAJ). Choć Janiak miał wiedzieć o wykorzystywaniu dzieci przez podlegającego mu księdza, nie zrobił w tej sprawie zbyt wiele.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Gdy pojawiły się informacje, że to właśnie biskup Janiak będzie w sobotę udzielał święceń diakonom w Kaliszu, z całego kraju zaczęły płynąć słowa oburzenia. Ostatecznie Kuria Diecezji Kaliskiej zdecydowała, że uroczystość poprowadzi inny duchowny - biskup kaliski senior Stanisław Napierała. Onet informuje natomiast, że biskup Napierała... także wiedział o czynach księdza Arkadiusza H.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro