Reklama
Reklama

Jacek Kurski dzięki głosom polityków PiS wrócił do zarządu TVP. Wkrótce znów zostanie prezesem?

fot. By Patryk Matyjaszczyk - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22135084

Jacek Kurski wrócił do zarządu TVP.

Taką informację podał portal wirtualnemedia.pl. - Prezes Maciej Łopiński wystąpił do mnie z wnioskiem o poszerzenie składu zarządu, a ja ten wniosek uznałem za trafny i poddałem go pod głosowanie - powiedział Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W marcu Kurskiego odwołano ze stanowiska prezesa, co miało być efektem ultimatum postawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Kurski został jednak doradcą zarządu, a nieco ponad 2 miesiące później ponownie wszedł w skład tego ciała.

Wirtualnemedia.pl podaje, że swój głos na "tak" niemal natychmiast oddali Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka, "za" była również Elżbieta Kruk - wszyscy to politycy związani z PiS. Juliusz Braun nie poparł kandydatury Kurskiego, podobnie jak Grzegorz Podżorny.

Kurski zostanie członkiem zarządu natychmiast po podjęciu uchwały. Według Juliusza Brauna to tylko pierwszy krok do jego powrotu na fotel prezesa - to może jednak nastąpić dopiero po 10 czerwca, bo do tego momentu p.o. prezesa jest Maciej Łopiński.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro