Reklama

Kolejne zmiany w komunikacji: będzie więcej kursów autobusów i tramwajów

fot. ZTM
fot. ZTM

W miarę znoszenia obostrzeń w stronę normalności zmierza również poznańska komunikacja miejska.

Informowaliśmy już o zmianach, które zostaną wprowadzone od najbliższego poniedziałku. chodzi m.in. o powrót tramwajów linii numer 2, a więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Już teraz wiemy, że kolejnych nowinek można spodziewać się tydzień później, czyli 1 czerwca. Szczegóły podał w swoim komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego.

Zmiany obowiązujące od 1 czerwca:

Linia nr 4 - wznowienie kursów w dni robocze poza szczytem co 20 minut (w godzinach szczytu linia kursuje od 18 maja co 24 minuty i jest zsynchronizowana z linią nr 3) oraz w weekendy

Linia nr 201 - wznowienie kursów we wszystkie dni tygodnia (także w noce z poniedziałku na wtorek) co 30 minut (bez wzmocnień weekendowych)

Linia nr 145 - wznowienie kursów na stałej trasie, we wszystkie dni tygodnia, w dni robocze według sobotniego rozkładu jazdy

Linia nr 146 - w godz. 10:00 - 20:00 we wszystkie dni tygodnia trasa zostanie wydłużona do Strzeszynka, dodatkowo w niedziele i święta obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy

Linia nr 157 - wznowienie kursów na stałej trasie, we wszystkie dni tygodnia (w dni robocze według sobotniego rozkładu jazdy)

Linia nr 194 - wznowienie kursów na stałej trasie, we wszystkie dni tygodnia (w dni robocze według sobotniego rozkładu jazdy)

Linia nr T21 - linia zawieszona

Linia nr 232 - wznowienie kursów na stałej trasie

Linia nr 235 - wznowienie kursów na stałej trasie

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro