Reklama
Reklama

Rusza budowa trasy tramwajowej na Naramowice. Jak pojadą autobusy?

fot. PIM
fot. PIM

Z dużymi utrudnieniami muszą się liczyć nie tylko kierowcy.

Z powodu rozpoczęcia zasadniczych robót budowlanych, w nocy z 29 na 30 maja ul. Naramowicka zostanie zamknięta na dwóch odcinkach: od ul. Słowiańskiej do zjazdu przy ul. Naramowickiej 31 (przed przystankiem autobusowym) oraz od ul. Serbskiej do ul. Lechickiej (nie dotyczy dojazdów do posesji). Przejezdne w obu kierunkach pozostaną ulice przecinające ul. Naramowicką, czyli ul. Serbska oraz ul. Włodarska/Ziarnista. Dojazd do poszczególnych posesji zostanie zachowany, podobnie jak ruch pieszych i rowerzystów (w zależności od postępu robót, może on zostać wytyczony tymczasowymi trasami). Ponadto prace wymagały przeniesienia stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego Wilczak i skorygowania strefy wypożyczeń Włodarska. Zarówno strefa, jak i stacja PRM znajdą się w pobliżu dotychczasowych lokalizacji.

Skrzyżowanie ulic Lechickiej i Naramowickiej nie zostanie całkowicie zamknięte, ale znacząco zmieni się organizacja ruchu. W ramach prac przygotowawczych powstają tam specjalne łącznice, które umożliwią wyłączenie centrum skrzyżowania przy zachowaniu części relacji. Jedną łącznicę przewidziano przy stacji paliw Lotos (północno-zachodnia strona). Drugą natomiast w ciągu ul. Lechickiej, w relacji wschód-zachód. Ponadto jezdnia ul. Lechickiej została poszerzona pomiędzy ul. Murawa a wjazdem na stację paliw. Takie rozwiązanie pozwoliło wydzielić infrastrukturę pod obsługę autobusów komunikacji miejskiej. W przeciwieństwie do pozostałych pojazdów, autobusy będą mogły skręcić z ul. Lechickiej od strony mostu Lecha w lewo w ul. Murawa, a także w lewo w ul. Naramowicką z wykorzystaniem łącznika przy stacji paliw Lotos - informują miejscy urzędnicy.


Ze zmianami muszą się liczyć też pasażerowie komunikacji miejskiej.

Autobusy linii nr 151, 167 i 911 na odcinku od Wilczaka do Naramowic kursować będą przez ulice Słowiańską i Murawa. Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki "Naramowicka", "Włodarska" i "Naramowicka/Serbska" na ulicy Naramowickiej - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Zawieszona zostanie linia nr 147, natomiast linia nr 144 zostanie wzmocniona i zsynchronizowana z linią nr 146, która zostanie skierowana przez Kurpińskiego - łącznie autobusy będą kursować co 10 minut, tak żeby umożliwić dogodniejszy dojazd do trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju - dodaje.

Linia nr 144
BORANTA - Naramowicka - Łużycka - Stoińskiego - Wiechowicza - KURPIŃSKIEGO
Linia uzupełniać będzie linię nr 146, synchronizacja obu linii pozwoli uzyskać częstotliwość kursów co ok. 10 minut w dni robocze oraz co ok. 15 min. w soboty i co 25-30 min. w niedziele i święta
Linia nr 146

BORANTA - ... - Stoińskiego - Wiechowicza - Szeligowskiego - Szymanowskiego - ... - STRZESZYN
Autobusy zatrzymywać się będą w obu kierunkach na przystankach Szeligowskiego I n/ż


Linia nr 147
- zawieszona


Linia nr 151

OS. SOBIESKIEGO - ... - Naramowicka - Lechicka - Murawa - Słowiańska - Szelągowska - ... - POZNAŃ GŁÓWNY
Linie nr 167 i 911

RADOJEWO/BIEDRUSKO - ... - Naramowicka - Lechicka - Murawa - Słowiańska - Szelągowska - ... - RONDO ŚRÓDKA
Linia nr 234

OS BATOREGO II - ... - Lechicka - Murawa - Słowiańska - ... - RONDO KAPONIERA
Przejazd łącznicą pomiędzy ul. Lechicką a Naramowicką


Linia nr 248
Przejazd łącznicą pomiędzy ulicą Lechicką a Naramowicką
Autobusy pozostałych linii w okolicy Winograd i Naramowic: 169, 170, 171, 182, 183, 185, 190 i 322 - kursować będą po swoich stałych trasach, a część z nich korzystać będzie z planowanych buspasów.

Wsłuchując się w głosy mieszkańców oraz rad osiedli, podczas opracowania dokumentacji projektowej uwzględniono postulaty dotyczące m.in. dodatkowych przejść dla pieszych w rejonie os. Łokietka i ul. Bolka, czy skorygowania lokalizacji przystanków.

O wszystkich szczegółach pisaliśmy tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro