Reklama
Reklama

Garbary: mężczyzna chodzi między samochodami i żebrze. "Czy w końcu ktoś zrobi porządek"

fot. Czytelnik

Czy w końcu ktoś zrobi porządek z żebrzącym Romem na środku jezdni - tym razem przeniósł się na ulicę Garbary stwarza zagrożenie kierowcom - pisze nasz Czytelnik.

Sprawę na naszym portalu poruszaliśmy już nie raz. Mężczyzna miał być nie tylko natarczywy. Mieszkańców bulwersowało również to, że załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w pobliskich krzakach. Mężczyzna jak już wcześniej informowaliśmy pojawia na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi / Dolna Wilda i przy AWF, a teraz także na ul. Garbary. Po uzbieraniu pieniędzy wsiada do tramwaju i odjeżdża.

Sytuacja znana jest też służbom, ale jak mówił nam Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. Nie chodzi tylko o tę jedną osobę. Pojawiają się w tym miejscu też osoby żonglujące piłką, czy inny przebierańcy, którzy w ten sposób chcą wyłudzić pieniądze. Gdy widzą radiowóz szybko uciekają na przykład ukrywając się w pobliskich sklepach - mówi.
Apelujemy do wszystkich, by w takich przypadkach absolutnie nie dawać pieniędzy. Taką pomocą niestety często szkodzimy i doprowadzamy do tego, że osoby te dłużej nie mogą wyjść z bezdomności. Pamiętajmy, że są odpowiednie instytucje, do których takie osoby mogą się zwrócić i nigdy nie zostaną pozostawione bez pomocy - tłumaczył Piwecki.

Zarówno policjanci, jak i strażnicy miejscy są zgodni i apelują, aby takie problemy nieustannie zgłaszać. Nie trzeba nawet dzwonić wystarczy skorzystać z policyjnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro