Reklama

Garbary: mężczyzna chodzi między samochodami i żebrze. "Czy w końcu ktoś zrobi porządek"

fot. Czytelnik

Czy w końcu ktoś zrobi porządek z żebrzącym Romem na środku jezdni - tym razem przeniósł się na ulicę Garbary stwarza zagrożenie kierowcom - pisze nasz Czytelnik.

Sprawę na naszym portalu poruszaliśmy już nie raz. Mężczyzna miał być nie tylko natarczywy. Mieszkańców bulwersowało również to, że załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w pobliskich krzakach. Mężczyzna jak już wcześniej informowaliśmy pojawia na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi / Dolna Wilda i przy AWF, a teraz także na ul. Garbary. Po uzbieraniu pieniędzy wsiada do tramwaju i odjeżdża.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Sytuacja znana jest też służbom, ale jak mówił nam Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. Nie chodzi tylko o tę jedną osobę. Pojawiają się w tym miejscu też osoby żonglujące piłką, czy inny przebierańcy, którzy w ten sposób chcą wyłudzić pieniądze. Gdy widzą radiowóz szybko uciekają na przykład ukrywając się w pobliskich sklepach - mówi.
Apelujemy do wszystkich, by w takich przypadkach absolutnie nie dawać pieniędzy. Taką pomocą niestety często szkodzimy i doprowadzamy do tego, że osoby te dłużej nie mogą wyjść z bezdomności. Pamiętajmy, że są odpowiednie instytucje, do których takie osoby mogą się zwrócić i nigdy nie zostaną pozostawione bez pomocy - tłumaczył Piwecki.

Zarówno policjanci, jak i strażnicy miejscy są zgodni i apelują, aby takie problemy nieustannie zgłaszać. Nie trzeba nawet dzwonić wystarczy skorzystać z policyjnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
2.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro